Myftiu nga Serbia: Populli serb nuk ka bërë gjenocid

0

Myftiu serb nga Bashkësia Islame e Serbisë, Muhamed Jusufspahiq, ka thënë se nuk është populli serb ai që ka bërë gjenocid, por atë e ka bërë një njëri, Ratko Mlladiq, raporton Tanjug.

myftiu-nga-serbia-populli-serb-nuk-ka-b-euml-r-euml-gjenocid_hd

Zoti na ruajt, populli serb nuk ka bërë gjenocid. Kombi ynë nuk është agresor”. “Ne përgjigjemi për çdo gjë si individ dhe përgjegjësin, edhe para zotit, e kemi individuale”, ka thënë myftiu Jusufspahiq, transemton Klan Kosova.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »