Mustafa dhe Thaçi nuk e shkarkojn Jabllanoviçin

0

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, nëpermjet një deklarate për medie, ka dënuar ashpër dhunën e sotme të përdorur nga protestuesit.

Thaqi dhe IsaLexojeni të plotë deklaratën e Mustafës
Të ndëruar qytetarë, përfaqësues të medieve qeveria e Kosovës ka ndjekur me shqetësim të thellë ngjarjet e dhunshme të protestës në sheshi nga opozirta.

Qeveria e Kosovës e dënon ngjarjen e sotëm, e cila shkoi në tejkalim të situatës.
Shpreh keqardhjen e thellë për të gjithë qytetarët e lënduar.

Qeveria e Kosovës, dënon të gjitha veprimet politike, dëmtimit të pronave publike e private.
Policia e Kosovës është përballuar me ultimatume nga partitë politike, duke u gjuajtur me gurë, armë të forta e koktej molotivi.

Janë sulmuar hapësirat publike, dhe pronat publike, protesta e sotme e ka dëmtuar shumë shtetin tonë të ri.
Qeveria bën thirrje për ndërprje të akteve të dhunshme ndaj pronave publike e private.
Qeveria e Kosovës vlerëson se protesta nuk duhet të përdoret për të përmbushur ambiciet për pushtetet, sepse pushteti fitohet me votë të qytetarëve e jo me anë të dhunës.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »