Musliu: Sot edhe më masovikisht do të dalim në zgjedhje, deri në ora 17:20 kanë votuar 400 qytetarë (video) e poltesuar

0

Deri në orën 17:20h në fshatin Konçul ku po përsëriten votimet, sipas të dhënave nga ky vendvotim të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 400 qytetarë, ndërkaq që qytetarët edhe më tej vazhdojnë ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre zgjedhore dhe interesimi nuk ka rënë aspak, bënë të ditur kryetari i këtij vendvotimi Zylqefli Sherifi./BujanociNet/

_____________________________________________________

Kryetari i LPD-së njëherit kryetar i KK të Bujanocit Jonuz Musliu, pas kryerjes së obilgimit zgjedhorë si banor i fshatin Konçul, ka dekalruar se banorët e këtij vendbanimi sot edhe më masovikisht do të marrin pjesë në zgjedhjet për KNSH, kështu do ti tregojmë të tjerave se në Konçul votohet në mënyrë të lirë dhe demokratike” Musliu gjithashtu ka dekalruar se këto zgjedhje janë të rëndësishme për popullin shqiptarë, dhe qëndrimi itij për simbolin kombëtarë nuk do ta ndryshojë asnjëherë”

Kryetari I komisionin zgjedhorë të këtij vendvotimi Zylqefli Sherfi, theksoi se vendvotimi ëhstë hapur në ora 7 dhe deri në ora 11:00 gjithqka ka ecur sipas planit të paraparë, nuk është shënuar asnjë parregullsi. Deri në këtë orë sipas Sherifit zgjedhjeve iu kanë përgjigjur rreth 20% e popullatës të fshatin Konçul.

Me vendim të Komisionit Republikan Zgjedhorë sot në vendvotimin nr.8 në fshatin Konçul të komunës së Bujanocit do të përsëriten votimet për zgjedhjet e KNSH, të cilat u mbajtën më 26 tetor të këtij viti. Në këtë vendvotim të drejt vote kanë 793 banorë të Konçulit./BujanociNet/

DSCN6148 DSCN6152 DSCN6155

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »