Musliu: Incidentet e tilla nuk i kontribuojnë paqes në Luginë

0

“Incidenti i së enjtës në Bujanoc ku lëndime trupore pësuan dy të rinjë shqiptarë nga sulmi i disa të rinjëve serb, nuk i kontribuojnë paqes në Luginë të Preshevës”, ka theksuar Jonuz Musliu kryetari i KK të Bujanocit njëherit lider i LPD-së.
Jonuz MusliuMusliu në një prononcim për media sulmin e të rinjëve serb ndaj dy të rinjëve shqiptarë, njëri nga fshati Turi dhe tjetri nga fshati Konçul e ka dënuar ashpër duke kërkuar nga organet e punëve të brendëshme që sa më parë të zbardhet ky rast dhe fajtorët të dalin para drejtësisë. Lideri i LPD-së ka thënë se, kjo tregon se Sërbia akoma nuk është e gatshme për familjen Evropiane sepse incidentet e tilla ndëretnike tregojnë urrejtjen që kanë sërbët ndaj shqiptarëve./BujnaociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »