Muri në kufi të Hungarisë ndalon hyrjen e 300 mijë emigrantëve

0

Rreth 250 deri 300 mijë emigrantë kanë mundur të hyjnë në Hungari deri në fund të vitit derisa në kufi me Serbinë nuk ishte ngritur muri, ka thënë zëdhënësi i qeverisë hungareze.

muri

Më shumë se 95 njerëz kanë kaluar kufirin ilegalisht deri në vikendin e kaluar dhe muri në kufi mund të jetë një mënyrë efektive për ta zgjidhur këtë “fluks” , ka thënë Zoltan Kovaç për kanalin televiziv M1 .

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »