Muhamed Xhemaili zgjidhet kryetarë i OVL-së të UÇPMB-së (Foto)

0

Mbahët mbledhja e jashtëzakonshme e Kryesisë së Organizatës së veteranëve të luftës së UÇPMB-së, me të vetmen pikë të rendit të ditës: Zgjedhja e kryesisë së re, pas dorëhqjes së kryetarit të deritanishëm Selami Shahini.

KOMUNIKATË PËR OPINION

Me datën 21. 05. 2017 U mbajt mledhja e jashtëzakonshme e Kryesisë së Organizatës së veteranëve të luftës së UÇPMB-së, me të vetmen pikë të rendit të ditës: Zgjedhja e kryesisë së re, pas dorëhqjes së kryetarit të deritanishëm Selami Shahini. Në këtë mbledhje ishin të pranishëm 25 antarë, ku me votat e tyre zgjodhën kryesinë e re dhe kryetarin. Për kryetar u zgjodh Muhamed Xhemaili nga fshati Dobrosin, kurse për nënkryetar u zgjodhën: Edmond Isufi dhe Menderz Salihu. Për sekretar: Afrim Agushi dhe për arkatar, Ramiz Asllani. Kurse antarë të kryesisë u zgjodhën: Adnan Destani Nadir Sefedini Besim Alili Ismail Amidi Avdixhik Salihu Elhami Salihi Vebi Ajdari Rafet Ibishi Ismail Ibishi Fejzulla Iseni Faruk Salihu Sedat Memeti Bajram Bajrami Arton Hyda Nuredin Veliu Ridvan Shaqiri Basri Xhemaili. Vërjtje:presim edhe antarë të tjerë prej gjitha fshatrave./BujanociNet/

BUJANOC 22. 05. 2017
Kryesia e OVL – UÇPMB BUJANOC

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »