Mrekullia ka ndodhur: Foshnja lind brenda qeskës amniotike (Video +18)

0

Një foshnje e lindur përmes një operacioni cezarian, kur erdhi në jetë ishte ende brenda qeskës amniotike (placente). Lindja është cilësuar si një mrekulli nga mjekët raporton “DailyStar”.

mrekullia-ka-ndodh-foshnja-lind-brenda-qesk-euml-s-amniotike-video-18_hdMrekullia ka ndodhur në një spital të Los Angeles. Foshnja lindi 3 muaj para kohe dhe nuk kishte shpresa se do të mund të mbijetonte.

E ëma e Silas Philips, Chelsea nuk ishte në dijeni të asaj që kishte ndodhur, deri në momentin kur doktori Binder i tregoi imazhet që kishte marrë me telefonin e tij.

Foshnjet rriten brenda qeses amniotike, deri në momentin kur nëna i sjell në jetë, pas ‘plasjes së ujërave’ siç njihet gjerësisht. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »