Mrekulli, motrat binjake lindin në të njëjtën ditë dhe orë
15:02 | 06 Korrik 2016

motra

Dy motra binjake kanë sjellë në jetë bebet e tyre në të njëjtën ditë dhe në të njëjtën orë, sipas zonave gjeografike ku jetonin.

Ato janë Sarah Mariuz dhe Lea Rodgers, 35 vjeçe të cilat lindën të dyja në orën 1.18 të paradites së të mërkurës që kaloi. I pari që lindi ishte djali Reid Joseph, në Denver të Kolorados, ndërsa një orë më vonë Sarah solli në jetë një vajzë, Samantha Lynne në Kaliforni. Foshnjet janë fëmija e parë për të dy motrat. Duke folur për Today.com, motrat janë shprehur se nuk e kishin planifikuar datën e lindjes.
Aurela Hoxha