Molotovi me sherr, suspendohet polici Afrim Zahiri të cilit ia hodhën koktelin e molotovit

48

Në stacionin policorë në Bujanoc kohëve të fundit po ndodhin një sërë ndodhish, të cilat nuk po kalojnë edhe pa pasoja, ku në të shumtën e rasteve po pësojnë shqiptarët.

10423395_874390895916067_747529361_n

Burimet e besueshme të portalit BujanociNet brenda stacionit policorë në Bujanoc kanë bërë të ditur se gjatë ditës së sotme është suspenduar polici Afrim Zahiri (1974) të cilit të enjtën më 11 shtator, rreth orës 22 në Bujanoc, në rrugën Branko Radiçeviq pn, një person ende i panjohur ka hedhur “koktel molotovi” në oborrin e shtëpisë. Arsyeja e suspendimit të Zahirit nuk ka të bëjë fare me rastin e lartpërmendur, burimet e portalit flasin se Zahiri një natë më parë nën ndikimin e tepruar të alkoholit e kishte sulmuar fizikisht një koleg të tij të punës, duke e fyer edhe me fjalë të rënda. Kolegu i Zahirit duke e parë gjendjen në të cilën ishte ai (i dehur) nuk ka reaguar fare, ai i ka njoftuar organet e rendit të cilët më pas kanë marrë masat e duhura, si pasojë e së cilës Zahiri sot ka marrë supsendimin, njgarja ka ndodhur afër marketit Sprint në Bujanoc. Ajo qka mbetet më shqetësuese është fakti se i suspenduari, në shenjë hakmarrje dëshiron që ti njëllosë kolegët e tij, njërin ndërt ta edhe atë të cilin e kishte sulmuar, me rastin e koktelit të molotovit, dhe sipas burimeve brenda policisë, ai ka deklaruar se dyshimet e tij për rastin e molotovit i drejton nga disa koleg shqiptarë kështu duke i etiketuar ata si të dyshuar të këtij rasti. Ajo qka ka mësuar BujanociNet është se në këtë ngjarje ka një prapavijë edhe më të thelluar, sepse këtyre ditëve në postin e komandirit të stacionit policorë në Bujanoc është dashur të emrohet një shqiptarë të cilin gjithashtu e ka deklaruar si të dyshuar në këtë rast Afrim Zahiri, tashmë i suspenduar. Të dyshuarit më 15 shtator do të paraqiten para organeve të rendit për grumbullim të informacioneve./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

48 Komente

 1. Ky vet esht i dyshuari hedhjes s koktelit se asht msu me bo problemei mi mar shiptart naper goj edhe mi mshel naper burga afrim zahiri po nuk pi shiten mu kto prralla se i kan shku shokt pi bujanovcit nukpoja rras kurkush per veq zavnci i komandirit enveri edhe pojav ngul

 2. Ka dek mo ajo koh kur Shqiptart i kan arrestu per ni fjal, e ky Afrim Zahiri nuk koka shqiptar sigurisht se po dojka mi mar n qaf shqiptart, e paska hudh vet oj popullat me la veten, se e paskan suspendu te gjorin, marre duhet met ardh qka ke ber.

  • e verteta fiton on

   mos halli po mendoni se patriotizmi asht vetem ketu ne komentet e juaj jo gabim e keni patriotizmi humbet ketu me keto lloj komentesh vall halli mendon se je ma shqiptar se te gjith vetem pse komenton jo gabim e ke faktet e e qdo njeriu dihet ku zgjidhen e nuk je ai ti qe vendos se kush asht ai apoky po ju qe merrni me kesi far komentesh jeni ma te varfurit prej te gjithve edhe pse nuk e njoh at person te suspenduar nuk pajtohem mekomentet e juaja valle desheroni te jetoni e te punoni pa asnje kontrolli ju siq doni vet gabim e ke nuk ka askund ashtu shko ne siri trego patriotizmin jo ketu me llakopendra

   • Jo edhe ne irak po shkojna qysh jo, e knaqem na vendin ton edhe atje dot shkojna, ma.mir qi nuk pe njifshe ket person.

    • e verteta fiton on

     athua ka ndonje person qe e don secili at apo nisu nga veti a te dojn te gjith familjaret apo rrethi ku jeton apo ke edhe kundershtar qe te thojn ai nuk bon te ghith kemi per at qdokush nuk mundet te jet per qdo kend i mir qka te themi per vrasjen e vllaut me vlla qe kish ndodh keto dit he fol cili ka qen ma shka se shkau tregom spo kuptoj zoteri po ka ardh koh e veshtir e ma mir te kujdesemi per familjen per nje cop kafshat se patriotizmi na la fukarallik e po vdesin per buk me mjerime kerkoj djes nese kam renduar dikent

     • Nuk osht puna e patriotizmit zotri ktu osht puna se si shkau po ndikon te ky zotriu Zahiri, sulmon kolegen e punes, hudh koktel zjarri ne oborrin e vet dhe akuzon shqiptaret per ket veper e jo vallai kjo nuk osht fer, as un nuk e njoh ket person sepse nuk e kshyri jeten e aty po jeten teme. Ka kshyt mi akuzo te tjeret po ja pa sherrin.

 3. cysh be marre si vjen ktin…gjith kena hek pi qetin afrimit ma shum u dasht mu rujt pi afrimit dhe grupes vet se sa pi shkijev….po ma mir qe e kan hek kokan shliru krejt popullata po kan met hala aty mrenda qe duhet me jau bo si afrimit me jau bajt bishtin pi aty….

 4. Lajm mat mir per popullata e bujanocit nuk ka pas deri me sod!! Qi 50% ne bujanoc ne zor kan qen njerzit pi Afrim Zarin. Ki qen e ka meritu ket..ki vet eka bo se Idiot u kon edhe asht..

  • per ni koh shum te shkurt aj apet osht polic ne bujanoc per te miren e disa ujqve qe duhet me i zhduk prej atij teritori

  • Zahiri ch on

   Aj osht ZAR edhe ka mu kon ZAR a ty je naj tuts qe ketu ke hi shkrun se tutesh pi afrim ZARIT edhe kish bo mos me ja honger si shum MUTIN ty qati afrim ZARIT. Shko ma mir kshyre familjen tonde se nuk kan me mujt met identifiku edhe pak…. Ugurola gjergjefcalit….. Ty nxer zorr e mushkri…..

 5. Ternocalia on

  Sdi pse eshte per tu habitur. Afrim Llalla eshte perndryshe i njohur per kesi lloj lojra te ndyra. Se ka per here te pare, ai njihet qysh ne fundin e vitit 1999/2000. Nje kohe bile bile pretendonte te jete sherif i Bujanocit. Miqasit e tije te ngushta me paramilitaret e benin ate edhe njeri te “frikshem” per shqiptaret e ketij rajoni. Afrimi mund te konsiderohet edhe si vegel i cili mund te perdoret nga sherbimet sekrete sllave, sa here qe duhet te destabilizohet Bujanoci. Ky eshte njeri i rrezikshem. Njerzit si ky duhet te largohen me kohe, jeta publike per ta duhet te jete molle e ndaluar. Afrimi duhet te “penzionohet” perjtesisht nga policia. Ai ka potencial dhe tru me qen doni “strazhar” ne ndonje vend, por polic asesi. Vetem analizojeni, ky ka qene ne ndikim te alkoolit dhe ka sulmuar kolegen. Mandej ka bere kete “aksident” ne shtepin e vet nga vetja e tije, e mandej me siguri ka akuzu edhe kolegen te cilin e ka sulmuar vet. Dreqi e din se cfar loje eshte ka luhet, por nje eshte e sigurt: Klloshareve dhe kockareve si duket po i vie fundi ne policine e Bujanocit. Kockaret dhe kllosharet jasha institucioneve!!!

 6. Pse o burra kaq patriota po tregoni me emra te huaj , te gjith ju qe komentoni kundër, dhe emra te panjohur ju jeni ARMIKU, andaj kshyrny punet e juaja e ruane kafshaten e gojes dhe familjen

  • Po Bedri shum ke fol mir pi kshyri punt e mija po edhe punt e kqija te kty muti po i kshyri se boll ke mo, edhe ky si ajo sorra u sill u sill edhe fund u ngul nhu. Po shnosh se nashta mush men.

 7. Nuk ka patriotizem ktu, po padrejtsi qe po i bahet Shqiptarve ne Stacionin Policor ne Bujanoc nga nje piun i UDB-s nga personi i lart permendur.

  • e verteta fiton on

   po trego qka ka ber ai njeri ta dim te gjith e mos ja fut jo polic jo udb jo ku ta dij une fol qeket qeket e ta dim te gjith e jo veq me muhabet te kotit trego nese te ka ber diqka qka ke prit ti shteti seb me krie u desht vet me i kri hesapet me ta e jotash komente nese mue me ben diqka un ta kthej me argument e jo veq fjal pse stregoni me argument ki qeshtu ai ashtu me emer mor zoteri kujt qka i ka ba e mos e perdorni at shqiptarve ju ka boe kujna ta dim edhe ne kujna e qka e lamket pun se paske koh me u hanger me ksi muhabete si at grat e kqija qe skan qka bojn ha buk ti 50 dinar kilogrami e ban gajlet e huja shum mir koke ka shkjon veq vazhdo se patriot te kokshe ti pa argumente

   • O patriot sigurisht din lexim lexoje lajmin mir edhe e kupton se qka ka ber, edhe ska nevoj me ta spjegu, kur ka qen puna e patriotizmit patriot kam qen edhe jam, e ty na qenke naj familjar i kty muti e perat pe mbron ose na qenke naj bashkpuntor i kty edhe pot djeg pak po qka me bo u ngul vet i mjeri, e nese met vertet e ke familjar mfal zotri te kerkoj falje po ski qka bon ta ka fal zoti ne familje edhe ta flliq krejt familjen, po ishalla mushni men edhe sigurisht dot keni rrespekt nga populli, po nese bazhdon prap me ksi far manipulime nuk ka me pas vend edhe nat dunja se shum kish bo keq ki muttttttt.
    Te pershendes edhe lexoje lajmin njo 2 ose 3 her edhe sigurisht do ta kuptosh se kush na qenka Afrim Zahiri “Kokteli”;-)

    • e verteta fiton on

     un se kam as ste njoh as nuk e njoh po nese ai e ka ba vet zoti e denoft per at e kam asgje tjeter e jo na me ja bajt gajlen o zoteri te uroj suksese ne patriotizem qe ke ti vetem te pare se na kemi nevoj per patriota po leje patriotizmin qe ke le te flasin te tjeret e jo vet suksese

     • Ka kush e flet zotri mos u bo marak, flm per mirkuptim te pershendes.

     • e verteta fiton on

      ashtu edhe juve po su kuptum aspak me ofendove qe e kam familjar at policin jo nuk e kam aspak po burimet flasin keshtu qe polici afrimi asht perla me policin shqiptar qe ka lan punen aty e ka shkue ne vraj me punue si ispektor e ktu ta bejm dallimin qfar shqiptari asht ai qe ka shkue ne vraj e qfar shqiptari asht qe ki nese e ka ba vet at zjarr nese polici asht me shkie ather ai tjetri qe ka shkue ne vraj edhe ma shka ather dallojm se kush koka ai e kush ki mu duket se palidhje i bem kto muhabete po keshtu ish deri dikun problemi

     • Ops ket e prita dmth qenke i informum shum mir per kuna qenka fjala, nuk e di per kuna behet fjal cilin polic e ka sulmu se nuk jom person zyrtar dhe nuk me ka interesu fort po mbas shkrimit qe e lexova pe fajsoj zotei Zahirin, pse pe fajsoj bash at sepse ka akuzu edhe 5 polic shqiptar cilt jan ata shqiptar nuk e di e ishalla zoti i ndihmon. E juve zotri nuk ju ofendova as pak se skam pse, ndoshta e nite veten te ofenduar pse thash ndoshta e ki familje ket person te flliqur.

     • A nuk ban me dite kush je a se fort pasna qef me te njoft vallai se fort patriot i madh koke

     • Sedi : ti me dit se kush jom une nuk guxon as me shkru vete llalloviqin se kush jom une, vete kush u kon penicilini me ni far vakti edhe tregon kush jom une.

 8. SHUM E SHPEJT E SHIHNI KUSH OSHTE AFRIMI PROBLEM I MADH OSHTE ME HJEK DIKUSH PI PUNES PO TE MJERT ATA QE JA KAN BA KET OJ POPULLAT SE AJ KERKUJT KEQ SI KA BO AS NUK I BON E DIN AJ VET QKA KA JEK ME NI KOH E SMA MER MENDJA QI I KA BO KUJT KEQ PO KESHTU SBON ME FOL KSI LLAFE PALIDHJE SE AJ APET NIDIT I VESH TESHAT E JU DEL QATY NQENDER NE BUJANOC E TANA KU PO SHKONI KSHIRNI PUNT E JUVE MA MIRE JAU QET SE PATRIOTIZMI ME FJAL NUK KALLXOHET PO QI JU KA BO KEQ DILNI E THUNI NPAQI FTYR MI THON PO EDHE GUXIM E TI O UJKU MOS I OFENDO GJITNJA PO DIL E THUJ VET NESE GUXON

 9. ujku ma ir oshte mos e njoft qat polic per kan bohet fjal se aj shum ma i keq se afrimi oshte ka shku ne vraj e ndesh me dite aj oshte tu i mar krejt njerz nqaf ndaq me dite

   • valla tpaska rre poget qe aq mir pe njef, edhe fort mir pe di kush je

    • Jo be ai mi mem rre a, po une sjom Rambo Maxhupi hahahaha shum mir um njef kush jom Afrim Llalloviqi penicilin um ka pas me nifar kohe shum e kam rujt e kam dasht jam sjell dajm mir me at se mu dhimke, po edhe polic tu u kon sun ma ka trem synin se um ka njoft, pernime palidhje tash seriozisht e kam me ja ngul fund UDBA hala skam pa, boll e kan shfrytzu.

  • Tango Ch on

   Edhe shpijun edhebi suspendum edhe pa u vertetu ende nga gjykata asgje, sdi qysh po komentoni sikur ne hoda te ktunihershit

 10. Pershendetje te nderuar eshte par se ku esht patriot e kush shpion .patrioti nuk zgell kush esht shqiptar e kush osht serb .po e shoh se cfar njerz jeni ju shqiptar e flyqur mos merrni njerz neper kom kurse nuk e njeh dil para mediave me emer dhe mbiemer dhe me fakte e jo me dal me shajt me pseodonime ujku mujku rrujku mos e gjuj gurin e me msheh doren a sa i perket si AFRIM ZAHIRI per me fol dikush per ta duhet me qen shum njeri i arsimum edhe i kulturum se mos me pas qesi afrima neper bujanovc serbt deri tash edhe grat jav kishin mar po kta shpijant e serbis nuk i dojn trimat shqiptar

  • Hahahahahah i papar qenke hahahahaha aha bravooooo qenke si ai i nderuar hahahahaha me bere per te qeshur o morrqi osht morrq,

   • Cite emrin se esht ka me vjen intersesant kur je shpijun qysh mujtet met suspendu nga puna

    • Po nuk po ka qka me informu Llalloviqi edhe e kan qit te gjorin, po hajt se e kthejn se gjuna be, qite ti emrin se une e kam.qit UJKU. A po vjen gjuna a qi e heken kani kani e shpijuna kani.

   • a i fort tek je ne shkrim po ne realitet ku me dit qfar qyrrani je se trimat e indetifikojn veten piqk nane

    • Pushka top tu boft qite ti emrin o pidh nane edhe i masmi tana.

 11. Vetvendosja on

  Oh Ujk Patrioti, sa e ke rrit mekren edhe bishtin? Se me dit me kan ki pun i lumi ti….Prifti ka met shti ne dhe. Tregoma emrin e nuk e vazhdojna mo ne internet o leper pa bisht. Po kam qef ftiren me ta pa.

  • Pse a spom njef se kush jom ha, jo be shum mir u njifni ju mu po ndoshta um pasni harru hajt se njoftomu mos u bo marak jom nifar picimuli i keq hahahah ju dua o Llalloviqa se jena antishiptar jeni te perlyer ne gjdo pun zoti ju denoft.

 12. O Afrim jarani jem ty alkoholi te pershendet du mu tranu du mu shkatrru se afrimin ma kan perjashtu. Afrim te pershendes mos u bo marak se bohet mir naj dit kthehesh amo pak pushim se spo ju duhesh mo UDBES.

  • ke met pershendet ti alkoholi hiq mos e ki gajle se une e qita emrin e din kush jam po qite ti jo me ujka me hamoma emrin qite se frimen kam me ta zon

 13. Nese UDBA i lexon komentet kisha pas qef se du me ja bo ni kerkes: Oj serbi mos thuj mbarova se Afrimin un e punsova, une e punsova po edhe vet e largova, e largova se edhe vet marova, tash me Llalloviqin dot hajm bombona. Afrim mos u mrzit burr bonu i fort shnosh ty e nashta mushesh men leje shpijunllekin e biri mas vetes se i meqem je ty edhe pse dokesh budall.

 14. Zahiri ch on

  Mos ja hani krejt mutin qka follni kundra afrim zahirit. Nuk e dini ju kush jan ugurola gjergjefcalit

 15. E nonen e budallve kta Zahirovit e Llallit mu kan pik me qit emrin e vertet se une budall jom bina e qita veq kur ti shoh me saba Zhandarmerija para shpijes tu ardh mem arrestu, se kta jan msu me mshel njerz.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »