Mjeku e deklaroi të vdekur, ajo u zgjua në frigorifer!

0

Prokurorët gjermanë kanë akuzuar mjekun i cili pacientën 92 vjeçare e kishte deklaruar të vdekur pasi ajo u zgjua në frigorifer.

mjeku

Prokurori në Essen Birgit Jurgens thotë se mjeku pesëdhjetë e tre vjeçar emri i të cilit nuk bëhet i ditur në opinion mund t’i rrezikohet burgu, nëse dëshmohet fajësia, transmeton TetovaSot.

Ai në mars të këtij viti e shpalli gruan e moshuar të vdekur të cilën në shtëpinë e saj e gjeti pa puls dhe shenja të jetës.

Atë mbrëmje, një punëtor i morgut kishte dëgjuar një ulërimë nga dhomat e ftohjes.

Gruaja vdiq pas shtrimit dy ditë më vonë në spital nga një atak në zemër.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »