“Mjekët e Luginës” me aktivitete shëndetësore me rastin e ditës botërore të shëndetit

0

Njoftohen qytetarët e Preshevës dhe Bujanocit se shoqata Mjeket e Luginës nesër në datë 07.04.2017 (e premte), për nderë të ditës botërore të shëndetit organizon aktivitetin shëndetësor me ç’rast do të bëhet matja e sheqerit në gjak dhe shtypjes së gjakut. Aktiviteti zhvillohet Në qendër të qytetit të Bujanocit dhe ne dy lokacione të qytetit të Preshevës: njëri në qendër të qytetit përball Komunës, kurse tjetri përballë ish stacionit të autobusave. Aktiviteti do të fillojë prej orës 10:00 të mëngjesit.

Ftohen të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në këtë aktivitet.

Me rrespekt,
Shoqata “Mjekët e Luginës”.

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »