Mjegulla bllokon Aeroportin e Shkupit, anulohen fluturime

0
Mjegulla bllokon Aeroportin e Shkupit, anulohen fluturime

Mjegulla e dendur ka bllokuar aeroportin e Shkupit, dhe se shumë fluturime dhe aterime janë anuluar.

Nga kompania për menaxhimin e Aeroportit TAV kanë bërë të ditur se disa aterime janë prolonguar, ndërsa një pjesë e tyre janë rekomanduar për në vendet fqinje.

TAV Maqedoni lajmëron të gjithë udhëtarët dhe palët e interesuara që të ndjekin portalin e tyre zyrtar http://skp.airports.com.mk, për t’u informuar për çdo informacion të fundit lidhur me gjendjen e fluturimeve dhe gjendjen e aeroportit, që është mbuluar nga mjegullat e dendura.

Po ashtu rekomandohen edhe kontakte me kompanitë e fluturimeve për të informuar për çdo situatë të re.(INA)

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »