Mitroviç në krye të PPS-së në Bujanoc

0

Deputeti popullorë Nenad Mitroviç është zgjedhur për kryetarë të degës së Partisë Përparimtare Sërbe në Bujanoc. Në kuvendin zgjedhorë të partisë i cili është mbajtur në fund të javës së kaluar, kandidaturën e Mitroviçit e kanë përkrahur 25 nga gjithsej 28 delegat sa ishin prezent, njofton OK radio.

sns

Kuvendi ka emruar edhe 3 nënkryetarë të degës, Nenad Zafiroviç, Dalibor Kostiç dhe Dejan Mihajloviç. Për sekretar të ri është emëruar Angjellina Baçeviç, njëherit anëtare e këshillit komunal të Bujanocit. Përparimtarët në Bujanoc nga kuvendi zgjedhorë kanë funksionuar me organin e përkohshëm. PPS në komunën e Bujanocit ka 1200 anëtarë, kanë bërë të ditur nga dega e Bujanocit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »