MIRATOHET GJYKATA SPECIALE

0

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro ndryshimit të amandamentit kushtetues, që i hap rrugë themelimit të Gjykatës Speciale.

20150803184446482620

Ishin 82 vota pro, 5 kundër dhe 1 abstenim, që kësaj radhe i hapen rrugë Qeverisë t’i dërgojë edhe dy projektligje të tjera sa i përket Speciales.
Ndërkohë, gjatë ditës opozita ishte ajo që u tregua më e zëshmja në kundërshtimin e themelimit të Gjykatës Speciale, duke e quajtur të padrejtë, selektive dhe e cila do ta cenoi sovranitetin e vendit. Por, ndryshe mendonin Qeveria dhe pozita, të cilët e quajtën të padrejtë, por të domosdoshme për t’i hequr dyshimet për krime të kryera nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës në luftën e fundit. /Kosovapress/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »