Ministria e diasporës freskon bashkëatdhetarët te Dheu i Bardhë

0

Ministria e Diasporës e R.Kosovës këtë vit është duke zbatuar procedurën e regjistrimit të mërgatës të cilët vijnë për pushime në vendlindje.

pije falas

Përfaqësuesit e kësaj ministrie këtë vit kanë vendosur që ta bëjnë regjistrimin e mërgimtarëve të cilët kalojnë në vendkalimin kufitarë Dheu i Bardhë, me qëllim që ta kenë një evidencë më të saktë të mërgatës shqiptarë të cilët jetojnë dhe veprojnë në botën perëndimore, kashtu i ka thënë BujanociNet-it njëri nga personat që ishte i autorizuar që të kryej regjistrimin. Ministra me këtë rast në shenjë mirënjohje për kohën që i mer gjatë regjistrimit ka vendosur që ti qëras mërgimtarët me nga një pije freskuese, përderi sa kryhet procedura e regjistrimit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »