Ministri i Kulturës në Qeverinë e Kosovës viziton Bujanocin

0

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, bashkë me Ardita Sinanin dhe deputetin popullor Fatmir Hasani, priti në takim të deleguarin e Ministrit të Kulturës së Qeverisë së Kosovës, njëherit drejtorin e Departamentit për kulturë z. Valon Kashtanjeva.

Z. Kashtanjeva shprehi gatishmërinë e tij dhe ministrit Gashi, që të vazhdojnë të përkrahin aktivitetet kulturore në Luginë të Preshevës.

Ministria e Kulturës ka përkrahur Festivalin PreFoto i cili po mbahet në Preshevë dhe në të njejtin po marrin pjesë përfaqësues të Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga z. Kashtanjeva./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »