Ministri i arsimit takohet me kryetarin e komunës së Preshevës dhe Bujanocit

0

Ministri i arsimit dhe shkencës dr Srgjan Verbiq me bashkëpuntorë ka biserduar me kryetarët e komunave, të Preshevës dhe Bujanocit, Ragmi Mustafa dhe Nagip Arifi si dhe kryetarin e KNSH Jonuz Musliun.

ministria-arsimit-lideret

Siç njoftohet nga ministria, transmeton presheva.com, në këtë takim është biseduar rreth sigurimit të teksteve mësimore për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në gjuhën shqipe si dhe organizimin e provimit profesional për arsimtarë në komunën e Preshevës dhe Bujanocit.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »