Ministri i Arsimit merr pjesë në ceremoninë festive të 70 vjetorit të shkollës “Hasan Prishtina”
15:33 | 23 Maj 2018
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë sot mori pjesë në ceremoninë festive të 70 vjetorit të themelimit të shkollës fillore dhe të mesme të ulët “Hasan Prishtina” në Tërpezë të Malishevës, shkruan ORAinfo.

Ai këtë e tregoi përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ku ndër të tjera nderoi sakrificën e jashtëzakonshme të mësimdhënësve.

“Mësimdhënësit tanë kanë bërë një sakrificë të jashtëzakonshme në mënyrë që ne sot të jeni këtu”- tha ministri Bytyqi.

Për më tepër shikoni të plotë postimin e Ministrit:

Atalanta Kërçyku
S