Milano kërkon Taulant Xhakën

0

​Taulant Xhaka shumë shpejt mund të sfidoi në Serie A bashkëlojtarët e Kombëtares Shqiptare si Cana, Berisha e Hysaj.

Sipas mediave italiane, Milano është shumë e interesuar për blerjen e Taulant Xhakës.

Madje interesimi konkret është treguar mbrëmë pasi që agjentë të Milanit kanë qenë në stadiumin e Baselit për ta ndjekur nga afër mesfushorin kosovar në ndeshjen ndaj Ludogorets.

Xhaka është shumë i pëlqyer nga Inzaghi dhe pikërisht trajneri italian po insiston të përcillet Xhaka dhe se një ofertë e parë konkrete pritet të jetë në janar.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »