Milani e dërgon Hellas Veronan në Serie B

0

‘Rossonerët’ nuk e diskutuan për asnjë moment fitoren ndaj Hellas Verona, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 36-të në Serie A.

Calhanoglu e hapi serinë e golave kur shënoi në minutën e 11’.

Në minutën e 32’, Cutrone me një kthesë të bukur, dyfishoi epërsinë në 2:0.

Me të filluar pjesa e dytë, Milan shënoi golin e tretë përmes Abates.

E gjitha që bënë mysafirët të cilët që nga sezoni tjetër do të jenë në Serie B, ishte një gol i shënuar nga Lee në minutën e 85’.

Milani nuk u ndal, dhe shënoi golin e katërt në minutën e 89’ me anë të Borinit, për 4:1./Lajmi.net/

Powered by WPeMatico

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »