Mijëra protestues kundër dhunës politike në Beograd
20:53 | 08 Dhjetor 2018

Kjo pasi kryetari i Partisë së Majtë Serbe, Borko Stefanoviq u përgjak në një sulm në fund të nëntorit.

Opozita i bëri thirrje qytetarëve për protestë lidhur me mungesën e demokracisë në Serbi dhe shtypjen e zërave disidentë brenda dhe jashtë Parlamentit./BIRN

Kejvina Kthella