Michel Platini ende nuk është zgjuar nga gjumi për ta ndryshuar rezultatin

0

Në uebfaqen e Uefa-s ende nuk është ndrruar rezultati zyrtar i ndeshjes Serbi 0 – 3 Shqipëri tani më zyrtar nga Arbitrazhi sportiv CAZ në Lozanë të Zvicëres.

rezultati

Michel Platini me sa duket ende nuk është zgjuar nga gjumi për ta parë goditjen nga CAZ-i kundër Uefas duke i dhuruar Shqipëries 3 pikë në tavolin, ku miqësia e ti me serbien ai dënoj Shqipërine dhe shperbleu Serbien me tre pik.

Platini kishte marrur komente të shumta si not proteste kundër vendimit të ti ndaj Shqipëries në rrjetin social Facebook nga mijëra përdorues të facebook-ut Shqiptarë se po përkrah racizmin në Uefa, ku më pas Platini kishte urdhëruar Staffin që ti fshi të gjitha komentet kundraj UEFA-s, por ksaj here me të vërtet u duk se Platini po përkrah racizmin pasi që Gjykata e Arbitrazhit Sportiv CAZ-i e quajti këtë ndeshje si tepër raciste kundër shqiptarëve nga tifozët serbë në drejtim të lojtarëve./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »