Merdar: Policia serbe me të shtëna armësh ndjek prerësit ilegalë të pyjeve

0

Një grup qytetarësh të Kosovës, sipas policisë serbe, ka kaluar ilegalisht në territorin e Serbisë për të prerë drunj në mënyrë të paligjshme.

merdar-policia-serbe-me-t-euml-sht-euml-na-arm-euml-sh-ndjek-prer-euml-sit-ilegal-euml-t-euml-pyjeve_hd

E gjithë ngjarja ka ndodhur afër pikës kufitare të Merdarit, ndërsa policia serbe i ka larguar ata duke shtënë me armë, transmeton Telegrafi.

Mediat serbe raportojnë se policia ka shtënë në ajër dhe askush nuk është lënduar, ndërsa qytetarët kosovarë u kthyen në Kosovë. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com