Mediat serbe: Njerëzit e Ramush Haradinajt formojnë kamp ushtarak afër kufirit me Serbinë

0

Mediat serbe raportojnë se një grup i armatosura, kryesisht veteranë të UÇK-së, të lidhur ngushtë me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, 20 ditë më parë kanë ardhur nga Kosova në vendin e quajtur Likovë, vetëm 10 kilometra larg nga kufiri me Serbinë.

auto_tele441437552099

Sipas portalit serb, “Alo.rs” ky grup ka formuar një kamp ushtarak, transmeton zeri.info.

Duke cituar burime nga shërbimet e sigurisë, egziston mundësia që të përsëritet rasti i dytë i Kumanovës, ndërkohë që lëvizjet e shpeshta të Njësive Speciale maqedonase kanë shpeshtuar vëzhgimin në ato pjesë.

Nga ana tjetër, gjenerali serb, Momir Stojanoviç ka thënë se disa persona kanë planifikuar disa sulme në Luginën e Preshevës dhe në veri të Kosovës.

Linku lajmi ne gjuhen serbe: E GJENI DUKE KLIKUAR KËTU

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »