Mbytet maturanti gjilanas në Durrës

0
Maturanti gjilanas B.S. sipas Nazmi Musës drejtor i arsimit në Gjilan është mbytur në një hotel në Durrës të hënën në mbrëmje. B.Selmani ishte nxënës në Gjimnazin natyror “Zenel Hajdini” derisa po qëndronte në ekskursion me shkollën në Durrës.
Gjilani ka përjetuar edhe një ngjarje tjetër tragjike. Mbrëmë në Durrës është mbytur nxënësi B.Selmani nxënës i klasës së XII në gjimnazin “Zenel Hajdini” në Gjilan, raporton rajonipress.

Mbytjen e nxisnit pir rajonipress e ka konfirmuar Nazmi Musa drejtor i arsimit në Gjilan. Musa tha se sipas informatave të para nxënësi B.Selmani është quar nga gjumi dhe ka rënë nga kati i pestë ku edhe ka banuar. Më kanë thënë se ata në Durrës kanë intervenuar me kohë. Unë në emrin tim i shprehi ngushëllimet më të thella sepse vërtet është një rast që na ka prekur e tronditur thellë” tha Musa.

Të gjithë nxënësit e gjimnazit “Zenel Hajdini” që janë nisur të shtunën në ekskursion për në Durrës pritet të kthehen sot në Gjilan, së bashku me viktimën./rajonipress/

 

 

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »