Mbyllet pjesa e parë Angli – Kroaci, statistikat dhe rezultati

0

Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë.

‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi.

Skuadra e trajnerit Southgate, e ka fituar 1:0 pjesën e parë të ndeshjes kundër Kroacisë.

Është Trippier që në minutën e 5’ shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë.

Statistikat e pjesës së parë i gjeni në pjesën e mëposhtme.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »