“Mbreti i internetit” që fitoi rreth 7.5 milionë dollarë nga YouTube

0

Me vetëm 25 vjet, ylli i internetit që përdor nofkën PewDiePie, ka arritur të fitojë 4.8 milionë funta vitin e kaluar.

PewDiePie

Me mbi 37 milionë ndjekës, ai ka më shumë shikues në Youtube sesa Taylor Swift apo One Direction.

Deri tani, videot komentuese të lojërave që bën PewDiePie kanë arritur në 9 miliardë shikime, transmeton telegrafi.

PewDiePie publikon lojëra të reja dhe teknika të këtyre lojërave që tërhjekin me miliona fansa, anekënd botës.

Ai i tërheq më së shumti tinejxherët dhe të rinjtë” ka thënë Ian Maude nga Enders Analysis.

Më vonë është mësuar se nga shuma prej afro 7.4 milionë dollarëve, suedezi ka dhënë rreth 1 milionë prej tyre për bamirësi.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »