“Mbappe është më profesional se sa Messi”
14:50 | 12 Tetor 2017

Ish-futbollisti i Barcelonës, Ludovic Giuly ka thënë se Kylian Mbappe është më profesionist se sa ishte Leo Messi në moshën e tij.

Ludovic Giuly ka krahasuar Kylian Mbappe dhe Leo Messin, duke thënë se sulmuesi francez është më profesionist. Giuly kishte pasur mundësi të luante me Messin në Barcelonë në periudhën 2004-2007. “Messi? Ai ka debutuar si 17 vjeçar. Njëjtë edhe Kylian, i cili është profesionist i madh. Mbappe është më profesionist se sa ishte Messi në këtë moshë”, tha fillimisht Mbappe për Le10Sport. “Ai e di më mirë si t’ia bëj me trupin e tij. Leo kishte shumë shqetësime gjatë zhvillimit të tij. Për të ishte më e komplikuar. Kylian ka përparësi, sepse e njeh mirë trupin e tij dhe rikuperohet shumë shpejtë”.
Françeska Jaçe
S