Mbahet puntori për hartimin e buxhetit për vitin 2016

0

Në kuadër të programit EU Progress, sot në sallën e vogël të shtëpis së kulturës në Bujanoc u organizua puntori për grupet punues dhe shfrytëzuesit buxhetorë për programin buxhetorë dhe planin e investimeve kapitale, për komunat Bujanoc, Preshevë, Vranjë dhe Vladiçin Hanë.

foto Tryeza 3

Puntoria kishte për qëllim që të pranishmit të njihen rreth hartimit të programit të buxhetit për vitin 2016 dhe planit të investimeve për vitin 2016 – 2020, tha kryetari i Komunës Nagip Arifi. Projektin e kanë fituar 10 komuna në mesin e tyre është edhe komuna e Bujanocit. Puntoria u udhëhoq nga përfaqsuesit e EU Progresit me konsulltant Jovanka Maniq dhe Zvonko Bërnjas ndërsa u zhvillua me përfaquesit e komunës Vranjës, Foto tryeza 1Vladiçin Hanit, Preshevës dhe Bujanocit. Ky është një projek specifik i cila ka të bëj me hartimin e programit të buxhetit për vitin 2016 dhe planit të investimeve për vitin 2016 – 2020. Qëllimi i gjithë kësaj është që programi buxhetorë të bëhet në mënyr kualitative tha konsultanti i EU progresit Zvonko Bërnjas./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »