Martesat e kinezëve me tradita të dikurshme të shqiptarëve, për martesa

0
Të panumërta janë rastet kur anulohet martesa, qoftë edhe në momentin e fundit. E, një dasmé është ndërprerë me të hyrë nusja në sallë.
Kang Hu aq shumë është neveritur nga nusja që ia kishin zgjedhur, sa që i ka kërkuar falje dhe është larguar, duke lënë dasmorët ende në sallë.

Nusen që i kishin zgjedhur prindërit, ai nuk e kishte parë kurrë dhe i është dukur shumë e shëmtuar, transmeton Telegrafi.

Mashkulli 33-vjeçar që nuk deshi të bëhej dhëndër, pak orë më vonë është gjetur me kokë poshtë në një lumë të qytetit Shiyan të Provincës Hubei në Kinë.

Dëshmitarët kanë menduar se ai kishte vdekur, por ka rezultuar i gjallë. Mjekët që kanë marrë rastin nën kontroll, kanë thënë se Hu ka gjendje stabile. /BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »