Madridi nuk sheh gola, drama vazhdon
10:00 | 14 Prill 2015

Real Madridi nuk ka mundur të thyej mallkimin e quajtur Atletico Madrid. Përsëritja e finales së Ligës së Kampionëve në çerefinalen e kësaj gare nuk ka sjellur fitues duke përfunduar pa gola. foto (1) Real Madridi në pjesën e parë e pati kontrollën e lojës në dorë duke dominuar në të gjitha fazat. Jan Oblak bëri disa pritje të mira duke e shpëtuar skuadrën e tij. Në pjesën e dytë Atletico dukej më këmbëngulës duke kërkuar më shumë golin, por që Reali shfaqej i rrezikshëm në kundërsulme. Casillas në dy raste e shpëtoi skuadrën e Realit nga humbja. Rezultati i bardhë do të lë dilemën dhe dramën e hapur ndërsa gjysëmfinalisti do të mësohet pas 90 minutave që do të zhvillohen në "Santiago Bernabeu"./Indeksonline/
Françeska Jaçe