Lyrical Son akuzon Politikanët e Kosovës për ikjen e qytetarëve të Kosovës

0

Festim Arifi, i njohur më mirë me emrin e ti të artit Lyrical Son, është një reper kosovar nga kryeqyteti i Kosves, Prishtina. Ai është një nga më të suksesshmit nga hip hop artistët në Kosovë.

FestimiFestimi ka akuzuar gjith politikën Kosovare për ikjen e të rinjëve nga Kosova drejt shteteve europiane, ai në RTV21 ka thën se gjat qëndrimit të ti në vienë për koncert ka takuar dy të rinjë Kosovarë duke i pytur pse kan ikur, ata i kishin deklaruar se me rrogën e kamarjerit 150 euro nuk mbahet familja Lyrical Son për RTV21 tha se nëse dëshiron ta shikush gjendjen ekonomike të një shteti shikoje se a kan pun Kafiterit dhe Restaurantat për të kuptuar se aty ku kan pun kafiterit dhe restaurantat ka papunsi të madhe.

Festimi, ka thën se ndjehet i friksuar për ta dërguar në matarnitetin e QKUK-së gruan e ti për të lindur pasi që në QKUK-ë është bër tregëti për ti pranuar pacientët./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »