Luan Krasniqi i kthehet ringut, e sfidon Mike Tyson?!
10:02 | 02 Qershor 2015

Boksieri shqiptar, Luan Krasniqi, do t’i rikthehet edhe njëherë ringut të boksit, përkundër se tani është 44-vjeҫar.

luan-krasniqi-i-kthehet-ringut-e-sfidon-mike-tyson_hd Krasniqi ka njoftuar se me 7 nëntor do të jetë sërish në ring, por kësaj radhe jo kundër Uwe Huck, shkruan Zëri. Ai nuk ka dashur ta zbulojë emrin e kundërshtarit, por që pritet të jetë një legjendë e pensionuar boksi, ku këtu nuk përjashtohet as mundësia e quajtur: Mike Tyson. Ky është postimi i Krasniqit: “Njollat e kaltërta për qëllime sociale: ishte një sukses jashtëzakonisht i madh në vitin 2014. Dhe tash, kjo iniciativë vazhdon. Më 07.11.2015, do të boksojmë përsëri Uwe Hück dhe unë në MHP- Arenën e Ludwigsburgut, për qëllimin humanitar, por kësaj here jo kundër njëri tjetrit. Uwe do të boksojë kundër Francois Botha, kurse për të kuptuar se kush do të jetë kundërshtar imi, duhet të pritni edhe pak”. /Telegrafi/
Aurela Hoxha