LPD, PDSH dhe RD po festojn fitoren (Foto)

0

Simpatizantët e Lëvizjes për Progres Demokratik jan mbledhur para godinës së Kuvendit Komunal të Bujanocit dhe po festojn fitorën.

LPDDisa simpatizant të LPD-së me flamur kombëtar në dorë po festojn fitoren, BujanociNet ishte në vendin e ngjarjes duke raportuar drejtpërdrejt rezultatet e zgjedhjeve për Këshillin Nacional Kombëtar, Lajme e mira LPD-së ja sjelli Partia Demokratike Shqiptar nga Preshevam .

Kandidati i LPD-së Jonuz Musliu është rivali kryesor i zgjedhjeve për Këshillin Nacional Kombëtar 2014,  ai hyri në garë me PDSH-në dhe RD-në duke lënë mbrapa partin rivale PVD-në dhe UDSH-në.

Koalicioni LPD, PDSH dhe RD gjithësej kan fituar 5086 vota, LPD edhe zyrtarisht ka falemderuar të gjith qytetarët që ja besuan votën koalicionit të saj./BujanociNet/

LPD1 Ragmi Mustafa

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »