LPD-së i shtohen edhe dy antarë të rinjë (Foto)

0

Dje në zyrën e Lëvizjes së Progres Demokratik u paraqitën edhe dy antarë të ri, ata patën rastin të takohën me kryetarin e LPD-së zotri Jonuz Musliu duke ua dhën librezat e antarsis, dy të rinjëve nga fshati Letovicës.

LPD 1Fejzi Ahmeti student i Fiziterapisë në Tiran dhe Arbnor Fejzullahu Student i Ekonomis në Bujanoc dje u paisën me librezat e Lëvizjes për Progres Demokratik, ata deklaruan për BujanociNet se kan përcjellur programin e Lëvizjes së Progresit Demokratik dhe kan parë se kjo është partia që kujdesët për Shqiptarët e Bujanocit për mos asimilimin, dhe kan parë se në qdo përkujtim për gjakun e dëshmorëve është e vetmja parti që merr pjesë në përkujtimoret e dëshmorëve, dhe pamë se me të vërtet kjo është partia që dot mundim të kuntribonim edhe ne për ruajtëjen e kombit ton Shqiptarë në trojet tona stërgjyshore, u shprehën studentët e rinjë që u antarsuan në Lëvizjen për Progresin Demokratik./BujanociNet/

LPD 4 LPD 3

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »