LPD-ja akuzon policin për mos rrespektimin e marrveshëjes për polici multietnike

0

Tani në Bujanoc dhe pikat kufitare vijn lloj lloj fytyra policesh qe nuk jane nga Bujanoci,te cilet nuk sillen ne harmoni me popullaten vendase,kuptohet shumica serb.

Policia gjat protestes

Policia gjat protestes

Njejte eshte rasti me diten e protestes per librat.
Polici me mbiemrin Petroviq nga Vranja,ishte i pari qe u nis drejt protestuesve me fytyrën vrerë.Sjellja e tij dallonte nga të tjerët.
Gjithë kohën sillej në stres dhe frikë.Emri e mbiemri i të njejtit figuroi në ftesën për Jonuz Musliun në polici.
Athua këta polic i dërguan që ti rrisin grandat në dëm të shqiptarëve?Pa Decentralizim të Gjyqësorit,Policisë ska të drejta të plota për shqiptarët.

Policia gjat protestes

Policia gjat protestes

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »