Lopa më e madhe në botë (Video)

0

​Lopa e quajtur “Blosom” konsiderohet si lopa më e madhe në botë.

lopa

Blosom ngordhi në muajin maj të këtij viti pas një lëndimi të rëndë në këmbë por megjithashti ajo do të jetë pjesë e librit të rekordeve “Guiness”.

“Gjëja më interesante rreth Blosom ishte se ajo nuk dukej të entuziazmohej nga gjithë vëmendja që e rrethonte. Mjaftonte të kishte ushqimin e saj dhe jeta për të ishte e mirë” tha pronari i saj, Patty Meads-Hanson, transmeton Klan Kosova.

Blosom – Tallest Cow Guinness World Records 2014 Photo Credit: Kevin Scott Ramos/Guinness World Records

Meads-Hanson tha se lopa fillimisht i përkiste babait të tij pasi ai e kishte marrë në fermën e tij në Illinois kur lopa ishte vetëm 8 javëshe.

Pasi ajo ngordhi, u vërtetua se është lopa më e madhe që ka jetuar ndonjëherë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »