Lirohet djali i Jonuz Musliut, Fatlumi

0

Në një aksion të policis javën e kaluar, në komunat Preshevë, Bujanoc dhe Vranjë janë arrestuar 15 persona, ne mesin e të cilëve edhe djali i kryetarit të KKSH-së, njëherit kryetarë i KK Bujanocit Fatlum Musliu.

Fatlum Musliu

 

Sipas Ministris së punëve të Brendshme të Sërbisë aksioni i policisë kishtë të bëjë me parandalimin e tregëtis ilegale dhe kontrabandës me migrantë si dhe lëndëve narkotike, ku në mesin e të arrestuarve ishte edhe një polic. Pas arrestimit të Fatlumit nga Konçuli, babai i tij Jonuz Musliu menjëherë kishte deklaruar, se familja e tij është në shënjestër të Beogradit, kështu duke reaguar në emër të KKSH-së, dhe LPD-së. BujanociNet sot ka mësuar se Fatlum Musliu është liruar nga mbajtja në arrest, por që informacione më të hollësishme nuk ka. Jozyrtarisht është mësuar se nga paraburgimi është liruar edhe një tjetër person nga po i njejti fshat./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »