Rihapen pikat kufitare në Dobrosin dhe Breznic

0
Foto: Arkivë nga pika kufitare e Konçul - Dheu i bardhë

Foto: Arkivë nga pika kufitare Konçul – Dheu i bardhë

Jan liruar dy pikat kufitare në fshatin Dobrosin dhe Breznic të cilat sot u bllokuan nga Ministria e punëve të brenedëshme e Serbies.

RTV Spekteri ka mësuar se dy pikat kufitare ajo e Dobrosinit dhe ajo e Breznicës jan liruar sot nga ora 21:00, këto dy pika mbetën të bllokuar për rreth 5 orë të cilat sjollën telashe për qytetarët e komunës së Bujanocit, ku ngritën në këmbë edhe kabinetin e kryetarit të komunës së Bujanocit, e cila doli me një komunikat për shtyp.

Sipar deklaratës të një Polici shqiptarë i sistemuar në njërin nga kufijt Serbi-Kosovë, Q.R. pas një ndalese 5 orëshe, nga ora 21.00 vendkalimet Dobrosinë dhe Breznicë janë të kalueshëm për udhëtarë dhe automjete, thuhet në njoftimin e dalë nga redaksia e RTV Spekteri.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »