Lëvizja e lirë Kosovë – Serbi nis sonte në ora 00:00

0

Kryesuesi i Delegacionit të Kosovës në bisedimet Kosovë-Serbi në fushën e sigurimeve Rrahim Pacolli ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook se Memorandumi i Mirëkuptimit për njohjen e policave kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të filllojë së zbatuari sonte në ora 00:00.

kufi
“Memorandumi i Mirëkuptimit (MoU)për njohjen reciproke të policave të sigurimit kufitar ndërmjet dy shteteve , Kosovë-Serbi do të fillojë të zbatohet nga data 12 Gusht me fillim në ora 00:00.

Qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin lirshëm në territorin e Serbisë pasi që të pajisen nga kompanitë e sigurimeve me policën TPL +. Poashtu, qytetarët e Serbisë mund të hyjnë në territorin e Kosovës me policën e sigurimit kufitar të cilën posedojnë. Kjo u lehtëson bashkëkombasve tanë të Luginës së Preshevës ardhjen në Kosovë”, ka shkruar Pacolli.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »