Lëndohen Ronaldo dhe Benzema

0

Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema kanë marrë lëndime dhe janë lënë jashtë skuasdrës që do të udhëtojë në Munich për Audi Cup.

l-euml-ndohen-ronaldo-dhe-benzema_hd

Skuadra spanjolle luan ndaj Tottenhamit të martën në gjysmëfinalen e Audi Cup, kurse nuk do t’i ketë në ekip dy yjet e mëdha.

Ronaldo vuan nga një dëmtim në shpinë, përderisa Benzema ka marrë një lëndim në kofshë.

Skuadra e plotë:

Portierë: Keylor Navas, Kiko Casilla, Ruben Yanez.

Mbrojtës: Raphael Varane, Pepe, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo, Dani Carvajal, Alvaro Arbeloa, Danilo.

Mesfushorë: Toni Kroos, James Rodriguez, Gareth Bale, Casemiro, Luka Modric, Denis Cheryshev, Isco, Asier Illarramendi, Asensio, Martin Odegaard.

Sulmuesit: Jese Rodriguez, Lucas Vazquez, Borja Mayoral. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »