Legjenda e madhe e ‘kërcënon’ Balotellin
07:00 | 10 Gusht 2018

Trajneri i Nice Patrick Vieira ia ka tërhequr vërejtjen Mario Balotellit që ai nuk do ta trajtoj ndryshe sulmuesin nëse ai qëndron

Balotelli duket që do të qëndroi në Nice edhe këtë sezon, pavarësisht se është lidhur me një rikthim në Itali, por Vieira ja ka bërë të qartë që nuk do ti duroj sjelljet e ish bashkëlojtarit të tij te Interi dhe Manchester City, për asnjë kusht.

“Nëse Mario qëndron këtu ai duhet të adaptohet me situatën dhe të respektoj rregullat, por nëse jo ky nuk ësht ëproblemi i im”, tha ai për gazetarët.

Sulmuesi ka kontratë me Nice që i skadon në verën e ardhshme, derisa ka klauzolë lirimi 10 milionë euro.

Rina Balaj