Lamtumira e fundit për Sarën

3

Sod pas faljes së namazit të drekës një numër i madh i qytetarëve, shokëve dhe familjarëve i dhanë lamtumirën e fundit Sara Abdylit (10 vjeqare) dhe të pikëlluar e përcollën për në banesën e fundit, në varrezat e qytetit të Bujanocit ku dot pushoj trupi i saj i qetë përjetësisht.

11165988_891735180889662_198885907_n

E ndjera Sara Abdyli dje rreth orës 6 të mëngjesit në QKUK në Prishtinë ndërroi jetë nga plagët e mara ditë më parë në aksidentit e komunikacionit në fshatin Roganë të Dardanës. Kjo ishte një tronditje e madhe për të gjith e sidomos për familjen dhe shoqërin e Sarës, të cilët e percollën miken e tyre me kurora lulesh dhe me lot në sy, për mos ta harruar kurrë. Kurora e par mbi varrin e Sarës ishte vendosur nga shkolla fillore ,”Naim Frashëri” Bujanoc (nga nxensit e klases 4), më pas edhe nga klubi i karates “Besa”, ku Sara ishte nje nxënëse e dalluar në këtë sport. “E dashura Sara, ti shkove në lulat e Xhehnetit, neve na le me dhimbje dhe me mallë që nuk do të harrojmë kurrë, qdo mëngjes që agonë dhe qdo mbrëmje që perëndon, ti do të jesh gjithmonë në mesin tonë” janë fjalit me të cilat e përkujtojnë shoqet e Sarës. Sonila Destani./BujanociNet/

 

Gjithashtu mund të lexoni edhe artkujt tjerë lidhur me kët artikull

Goditet me veturë vajza nga Bujanoci në fshatin Rogoçic (Foto) ]

Ndërroi jetë voglushja Sara Abdyli (10) nga Bujanoci ]

Shpërndaje në rrjetet sociale.

3 Komente

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com