Lajmi i fundit: Vdes sportisti i njohur shqiptar

0

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare ish-atleti rekordmen shqiptar Gani Aliaj.

Aliaj lindi në Burrel në më 06.08.1938.

Ai është kampion dhe rekordmen në garat

Gani Aliaj ka thyer gjithsej 27 rekorde dhe ka fituar 40 medalje ne gara te ndryshme.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »