LAJMI I FUNDIT: Kaplohet nga zjarri një fabrikë në qytetin e Prizrenit, ka të lënduar
15:31 | 19 Maj 2018
Dy persona kanë pësuar lëndime trupore në zjarrin që ka përfshirë një fabrikë në Prizren. Ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 13:00 në rrugën “Ukë Bytyqi”, ndërsa rrethanat e zjarrit nuk dihen. Në raportin Policorë të Kosovës thuhet se personat kanë kërkuar tretman mjekësor. “Në rrethana të panjohura nga zjarri është përfshirë një fabrikë, pronë e viktimës mashkull. Njësit përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes dhe përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar dy viktima meshkuj, të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor”, thuhet në raport. Ndërkaq, rasti është duke u hetuar nga njësitet policore.

Atalanta Kërçyku
S