LAJMI I FUNDIT: Kaplohet nga zjarri një fabrikë në qytetin e Prizrenit, ka të lënduar

0
Foto: albeu.com

Foto: albeu.com

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore në zjarrin që ka përfshirë një fabrikë në Prizren.

Ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 13:00 në rrugën “Ukë Bytyqi”, ndërsa rrethanat e zjarrit nuk dihen.

Në raportin Policorë të Kosovës thuhet se personat kanë kërkuar tretman mjekësor.

“Në rrethana të panjohura nga zjarri është përfshirë një fabrikë, pronë e viktimës mashkull. Njësit përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes dhe përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar dy viktima meshkuj, të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor”, thuhet në raport.

Ndërkaq, rasti është duke u hetuar nga njësitet policore.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »