Ky ndryshim në Facebook nuk do t’ju pëlqejë aspak

0

Bëhuni gati të shihni më shumë storje në Facebook. Po, me të vërtetë.

Rrjeti social është duke e përfunduar hapin e fundit të storjeve të tij, duke ua bërë të mundur brendeve që të marrin pjesë në to.

Facebook ka njoftuar sot se do të fillojë lëshimin e veçorisë së storjeve edhe për faqet (ose llogaritë që mbahen nga bizneset), transmeton Gazeta Express.

Lansimi, që vjen më shumë se tetë muaj pasi Facebook i lansoi zyrtarisht storjet, do të fillojë “gjatë muajit të ardhshëm”, thuhet sipas menaxherit të produkteve në Facebook, Amy Sun.

Kompania do t’i lejojë brendet dhe organizatat e tjera që kanë faqe në Facebook t’i krijojnë storjet e tyre.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »