Ky krua është kufiri që ndanë Kosovën dhe Shqipërinë

0

Kosovën e Shqipërinë e lidh edhe një krua. Nga ai furnizohen fshatrat e Gorroxhubit të Prizrenit dhe të Pogajt në Kukës.

kufiri

Ky krua është edhe kufiri që ndanë Kosovën dhe Shqipërinë. Për shumë vjet ky krua ishte ura lidhëse mes banorëve të të dyja vendeve, raporton Klan Kosova.

Por, edhe pse tani kanë ujë të pijshëm që të dyja vendet, ata kanë lidhur miqësi në mënyra tjera. Po martohen mes vete.

Vetëm në fshatin Gorrozhub, janë mbi 10 familje që kanë marr nuse në Shqipëri apo anasjelltas.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »