Ky është ushtari serb që ndërroi gjininë (Foto)

0

V.M. pasi ka filluar procesin e ndryshimit të gjinisë, shtabi i përgjithshëm i ushtrisë serbe, e ka pensionuar atë, megjithëse psikologët vlerësuan se ajo është e aftë për shërbime ushtarake.

ky-euml-sht-euml-ushtari-serb-q-euml-nd-euml-rroi-gjinin-euml-foto_hd“Unë kurrë nuk do të vesh më pantallona”, ka thënë oficeri i parë ushtrisë serbe që ka ndërruar gjininë.

Mund të ketë edhe gjëra tjera që Helena nuk do të bëjë përsëri pasi ka shërbyer në forcat e armatosura për më shumë se 20 vjet, duke qenë edhe i martuar me një femër për 21 vjet, transmeton Telegrafi.

Dikush mund të mendojë pozitivisht për ushtrinë serbe dhe ministrin e mbrojtjes, por Helena tani është duke ushtruar padi ndaj tyre për shkak se nuk kanë bërë asgjë për t’i ndalur sulmet dhe poshtërimet. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »