Ky është personi që e mbyti shqiptarin me dru në kokë, policia zvicerane në kërkim të tij
09:32 | 23 Tetor 2018

Më 3 tetor, rreth orës 18.00, tre persona kanë sulmuar një shqiptar nga Kosova në rrugën “Kusterwiesstrasse”, në Bilten GL. Viktima është goditur nga prapa me një mjet të fortë druri dhe ka pësuar plagë të rënda në kokë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albinfo.ch.

Pak më vonë, në Cyrih ishte arrestuar një 44-vjeçar i dyshuar. Pas dy personave të tjerë, policia vazhdon të kërkojë dhe tani ka bërë publike fotot e sulmuesve të dyshuar.

Kejvina Kthella