Ky është Lulzim Maliçi nga Konçuli biznesmeni me zemër të madhe

0

Të jesh dhe të kesh zemër për të dhënë. Kjo është më e mira.

E, i tillë është Lulzim Maliçi, biznesmeni i suksesshëm shqiptar nga Konçuli i Bujanocit, që e ka dëshmuar vetën kaherë në fushën e biznesit, e ndër vite është treguar shumë solidar, shkruan “Kosovarja”.

Lulzim Maliçi është një ndër më të mirët në Mynih të Gjermanisë në fushën e mirëmbajtjes dhe rregullimit të ndërtesave, gjithashtu përmes kompanisë së tij ofron shërbime për rregullime e riparime në shtëpi private, me efikasitet dhe cilësi të lartë.

Ai, njihet edhe si person shumë human, që ka ndihmuar e vazhdon të ndihmoj njerëz në nevojë, e po ashtu ka ndihmuar qindra studentë nga trojet etnike shqiptare.

Lulzim Maliçi është anëtar i kryesisë dhe s’po sot i klubit futbollistik “FC Kosova” në Mynih.

Ndryshe, biznesmeni i njohur njihet edhe si donator i shumë aksioneve në Kosovën Lindore si dhe në shoqatën bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, shkruan “Kosovarja”.

Me pak fjalë, një njeri i suksesit, me zemër të mëdha dhe mbi të gjitha një shembull që duhet ndjekur./Kosovarja/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »